wyjazd do Warszawy na Ogólnopolską Prezentację Projektów Młodzieżowych

Pani Agnieszka Bogusław, inicjatorka projektu Młody Obywatel Rozmawia, wraz ze szkolną grupą TeleTEBisiów odwiedziła Warszawę. Wyruszyli bardzo wcześnie rano, na dworcu w Tychach zbierali się chyba około godziny 4:00 rano. Celem wyprawy do stolicy było ciekawe spotkanie.

Relacja pani Agnieszki:

Ogólnopolska Prezentacja Projektów Młodzieżowych to coroczne święto najlepszych projektów, realizowanych w ramach programów edukacyjnych Fundacji Centrum Edukacji Obywatelskiej.

W tym roku zostało zaproszonych 67 zespołów projektowych z całej Polski.

Spotkanie odbyło się w Zamku Królewskim w Warszawie. Rozpoczęło się w Sali Balowej przywitaniem, prowadzonym przez organizatorów z Centrum Edukacji Obywatelskiej i przemówieniem pana Jacka Strzemiecznego, prezesa CEO.

Nasza grupa projektowa TeleTEBisie zebrała się o 3.45 na dworcu w Tychach, by wyruszyć na spotkanie z uczniami i uczennicami, którzy przez ostatni rok szkolny działali w projektach „Młody Obywatel rozmawia”, „Poczytajmy”, „OK! Zeszyt”, „Rozmawiajmy o uchodźcach”, „Włącz się. Młodzi i media”, „Szkoła demokracji”, „Szkoła ucząca się. Prezentacja projektu przyrodniczego”, „Weź oddech”, „Kulthurra”, Mistrzowie kodowania”.

Przypomnę, że nasi uczniowie uczestniczą w projekcie „Młody Obywatel rozmawia” i wybrali temat „Urząd od podszewki”, w ramach którego współpracują z Miejską Biblioteką Publiczną z siedzibą główną w Mediatece.

Na miejscu najpierw mieliśmy czas, by przygotować naszą prezentację. Monika Beberok zabrała około 70 mini babeczek, które miały wpięte chorągiewki z logami naszej szkoły i MBP W Tychach, natomiast Kasia Baron upiekła babeczki, które przyozdobiliśmy literami tworzącymi napis TELETEBISIE.

Ogromną furorę robiły nasze TeleTEBisie, w tych przebraniach prezentowali się: Marietta Rędzio, Monika Beberok i Jan Tomaszewski. Wywoływali uśmiech zarówno na twarzach dzieci, jak i dorosłych, np. ochroniarzy. Ogromne podziękowania należą się wypożyczalni MegaStroje z Katowic, która na każdą naszą akcję dawała nam przebrania za darmo!

Po rozpoczęciu spotkania w Sali Balowej Zamku Królewskiego rozpoczęła się gra arkadowa. Uczniowie dostali kartkę z zadaniami do wykonania i numerami stoisk, które muszą odwiedzić. To był fajny sposób, by poznać ludzi i ich działania projektowe.

W międzyczasie mogliśmy do woli korzystać z poczęstunku w punkcie kawiarnianym, a Kasia Zimna udzieliła wywiadu redaktorowi z Radia Czwórka.

O wyznaczonej godzinie mieliśmy spotkanie z koordynatorką, podczas którego odpowiadaliśmy na pytania. Mówiliśmy, czego dotyczy nasz projekt, kto nas wspierał, z kim współpracowaliśmy, co nam dało działanie w tym projekcie i czy są szanse na dalszą współpracę z poznanymi instytucjami. Pani koordynatorka była pod ogromnym wrażeniem tego, co opowiada nasza młodzież. Przyznam szczerze, że byłam poruszona dojrzałością ich wypowiedzi.

Organizatorzy zadbali także o smaczny, wegetariański obiad.

Na koniec zrobiliśmy wspólne zdjęcie. Dobrze nas na nim widać dzięki czerwonym TEBowskim koszulkom.

Do domów wracaliśmy zmęczeni, ale bogatsi o niesamowite, budujące doświadczenia. Dobrze przypomnieć sobie, że jest wielu młodych ludzi oraz nauczycieli i nauczycielek, którzy mają w sobie radość życia, chęć do szerzenia dobra, pragnienie rozwoju i poznania.

 

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w wyjeździe do Warszawy. Nie będę wymieniać po nazwisku, by nikogo nie pominąć. Wspomnę tylko o dwóch dodatkowych firmach, które były naszymi sponsorami. Pracownia Reklamy Arkop wykonała nadruk na koszulkach dla TeleTEBisiów , natomiast zakład fotograficzny ANMA STUDIO wywołał zdjęcia z naszych działań.

Fotografie zrobił Łukasz Moisa, więcej zdjęć już wkrótce na fanpage’u TeleTEBisiów

 

 

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s