Debatuj z sercem – charytatywny turniej debat oksfordzkich w Zabrzu

Debata oksfordzka jest ciekawym sposobem prowadzenia sporu. To wydarzenie z pogranicza sportu i dyskusji może wyzwalać wiele emocji. Liczne reguły, komisja sędziowska i marszałek debaty czuwają nad tym, aby dwie drużyny prowadziły kulturalną, merytoryczną i dobrą retorycznie dyskusję. W dniach 2-3 marca 2019 odbyła się druga edycja Charytatywnego Turnieju Debat Oksfordzkich „Debatuj z sercem. Drużyna Technikum TEB Tychy miała przyjemność uczestniczyć w tym wydarzeniu.

Paweł Pikuła, Paweł Stokłosa i Sebastian Stokłosa postanowili spędzić pierwszy weekend marca tocząc słowne batalie. Towarzyszyli im Jakub Jędrzejczak i Michał Rebizant – oni obserwowali debaty.

Wszystko rozpoczęło się od wykładu „Mów jak TED” pana Pawła Nowaka, prezesa Krakowskiego Stowarzyszenia Mówców. Opowiedział i zademonstrował, jak można zyskać zainteresowanie słuchaczy.

Następnie losowanie grup i właściwe debaty. Drużyna Technikum TEB Tychy przeszła do niedzielnych ćwierćfinałów i na tym etapie trafiła na późniejszych zwycięzców – grupę z Krakowa.

Naszą grupę zorganizowała pani Beata Maleska-Pająk. Była ona również sędzią w niektórych debatach.

Turniej stał się okazją do poznania nowych ludzi. Przyjemnie było patrzeć, jak sprzeczające się w debatach grupy po chwili z uśmiechem ze sobą rozmawiały, opowiadały sobie o wrażeniach i gratulowały wyników.

W ogólnopolskim turnieju nasza drużyna dotarła do ćwierćfinału – Gratulacje! Debatowali na temat miłości (czy jest tożsama z poświęceniem), zastanawiali się, czy ważniejsza jest pomoc finansowa, czy duchowa, a w ćwierćfinale starali się udowodnić, że warto być jednostką wybitną.

Debatuj z Sercem to wydarzenie charytatywne, wspierające osoby po przeszczepach. Uczyło nie tylko zasad kulturalnej, akademickiej sprzeczki, ale przede wszystkim otwarcia na innych ludzi.

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.