konkurs recytatorski Polska! Mój kraj!

We wtorek, 30 października w Sportowej Szkole Podstawowej nr 19 im. Mikołaja Kopernika w Tychach odbył się konkurs recytatorski. Było mi bardzo miło, gdy zostałem zaproszony do jury.

Uczniowie szkół podstawowych byli dobrze przygotowani. Widać (a raczej słychać) było, że dużo ćwiczyli. Dorosłe wiersze recytowane były z pasją i emocjami, głośno i wyraźnie. Przewodniczącym jury był pan Wojciech Wieczorek, redaktor naczelny tygodnika Twoje Tychy W składzie znalazła się pani  Aleksandra Rosikoń, kierownik tyskiego oddziału Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej, no i ja, Szymon SojkaTEB Edukacja. Trudno było wybrać zwycięzców, choć obrady nie były burzliwe, raczej można je nazwać przyjemną rozmową o występach. Oceniane były takie aspekty, jak znajomość tekstu, poprawność wymowy, interpretacja i „to coś”, co powodowało, że zapamiętywało się danego uczestnika.

Nagród książkowych było wiele – każdy uczestnik ją otrzymał. Do każdej z nich dołożyłem upominek od TEB Edukacja – teboszyty, długopisy i wpinki.

Konkurs co roku organizuje Biblioteka Szkolna SSP 19 – panie Alina Folkert i Lidia Franczak – bardzo dziękuję za zaproszenie i miłe przyjęcie!

Artykuł o konkursie pojawił się także na łamach tygodnika Twoje Tychy, jestem nawet na zdjęciu – to bardzo miłe!

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.